OUR PRIMARY PARTNER IS:

 

New Updates
GL

FULL TIME

Wonthaggi 9.7.61 lost to Moe 9.26.80

Sale 8.13.61 defeated Warragul 8.3.51

WGFNC

FULL TIME

Phillip Island 10.12.72 defeated Inverloch Kongwak 3.18.36

EGFNL

FULL TIME

Lindenow 14.12.102 defeated Stratford 6.7.43

Orbost-Snowy Rovers 4.6.30 lost to Lakes Entrance 17.19.121

Paynesville 1.6.12 lost to Lucknow 19.27.141

NGFNL

FULL TIME

Cowwarr 3.4.22 lost to Yarram 23.12.150

Glengarry 5.12.42 lost to Heyfield 9.6.60

TTU 16.16.112 defeated Churchill 8.9.57

Woodside 18.12.120 defeated Gormandale 7.6.48

MGFL

FULL TIME

YYN 9.3.57 lost to Yinnar 10.8.68

GL

FULL TIME

Bairnsdale 5.6.36 lost to Leongatha 25.18.168

Morwell 7.6.48 lost to Drouin 14.13.97

Maffra 16.15.111 defeated Traralgon 5.3.33

 

WGFNC

FULL TIME

Bunyip 5.14.44 lost to Korumburra-Bena 9.5.59

 

AFNL

FULL TIME

Fish Creek 9.16.70 defeated Stony Creek 10.8.68

NGFNL

FULL TIME

Rosedale 12.8.80 defeated Sale City 2.9.21

WGFNC

FULL TIME

Cora Lynn 13.7.85 defeated Garfield 7.5.47

WGFNC

FULL TIME

Nar Nar Goon 21.16.142 defeated Dalyston 2.3.15

ODFNL

FULL TIME

Lindenow South 9.13.67 lost to Swifts Creek 15.12.102

EDFL

FULL TIME

Dusties 12.10.82 defeated Nilma Darnum 8.3.51

EGFNL

FULL TIME

Boisdale-Briagolong 9.12.66 defeated Wy Yung 6.8.44

EDFL

FULL TIME

Buln Buln 11.8.74 defeated Lang Lang 5.5.35

Neerim South 5.2.32 lost Catani 14.10.94

Ellinbank 9.9.63 defeated Longwarry 9.7.61

Nyora 7.6.48 lost to Poowong 10.8.68

AFNL

4th QTR

Fish Creek 8.10.58 Stony Creek 8.8.56

MGFL

3/4 time

YYN 7.3.45 Yinnar 7.3.45

EGFNL

3/4 time

Lindenow 13.11.89 Stratford 5.5.35

EDFL

3/4 time

Buln 7.8.50 v Lang 5.5.35
Neerim South 3.1.19 v Catani 7.9.61
Ellinbank 8.8.56 v Longwarry 5.5.35

Dusties 10.8.68 v Nilma 5.3.33

GL

4th QTR

Bairnsdale 5.5.35 Leongatha 18.17.125

Maffra 8.9.57 Traralgon 3.1.19 (3/4 time)

Morwell 7.5.47 Drouin 13.10.88

 

WGFNC

3rd QTR

Kilcunda Bass 3.4.22 Koo Wee Rup 13.9.87

Bunyip 5.14.44 Korumburra-Bena 6.2.38

Phillip Island 6.7.43 Inverloch Kongwak 2.0.12

Garfield 7.5.43 Cora Lynn 10.5.65

Nar Nar Goon 15.12.102 Dalyston 2.3.15 (3/4 time)

EGFNL

3/4 time

Boisdale Briagolong 7.9.51 Wy Yung 5.7.37

MGFL

1/2 TIME

Fish Creek 6.8.44 Stony Creek 3.2.20

AFNL

1/2 TIME

Lindenow South 9.9.63 Swifts Creek 12.10.82

ODFNL

3/4 time

Rosedale 6.4.40 Sale City 2.3.15

NGFNL

1/2 TIME

Lindenow 7.8.50 Stratford 3.3.21

Boisdale-Briagolong 4.4.28 Wy Yung 3.5.23

EGFNL

1/2 TIME

Bairnsdale 2.2.14 Leongatha 12.12.84

Maffra 4.6.30 Traralgon 3.1.19

Morwell 5.3.33 Drouin 10.4.64

Sale 2.4.16 Warragul 2.3.15

 

GL

2nd QTR

Neerim South 3.1.19 Catani 5.4.34
Dusties 5.7.37 Nilma Darnum 2.0.12

EDFL

1/2 TIME

Cowwarr 2.0.12 Yarram 11.2.68

Woodside 9.4.58 Gormandale 3.4.22 (1/2 time)

NGFNL

2nd QTR

Buln Buln 4.6.30 Lang Lang 3.2.20
Ellinbank 5.4.34 Longwarry 5.4.34
Nyora 4.2.26 Poowong 5.3.33

EDFL

1/2 TIME

Kilcunda Bass 2.3.15 Koo Wee Rup 7.5.47

Bunyip 3.11.29 Korumburra-Bena 5.0.30

Phillip Island 3.5.23 Inverloch-Kongwak 0.0.0

Garfield 4.1.25 Cora Lynn 9.3.57

Nar Nar Goon 12.6.78 Dalyston 1.2.8 (1/2 time)

WGFNC

2nd QTR

Lindenow South 5.9.39 Swifts Creek 7.5.47

ODFNL

1/2 TIME

YYN 3.0.18 Yinnar 6.0.36

MGFL

1/4 TIME

Fish Creek 3.4.22 Stony Creek 1.2.8

AFNL

2nd QTR

Bairnsdale 0.1.1 Leongatha 5.10.40

Maffra 3.5.23 Traralgon 1.1.7

Morwell 5.1.31 Drouin 8.1.49

Sale 0.2.2 Warragul 2.1.13

Wonthaggi 1.0.6 Moe 2.8.20

GL

2nd QTR

Woodside 8.2.50 Gormandale 1.1.7

NGFNL

2nd QTR

Cowwarr 1.0.6 Yarram 7.1.43

Glengarry 1.1.7 Heyfield 2.3.15

TTU 4.2.26 Churchill 0.1.1

NGFNL

1/4 TIME

Rosedale 0.1.1 Sale City 1.3.9

NGFNL

1/4 TIME

Lindenow South 2.5.17 Swifts Creek 5.3.33

ODFNL

1/4 TIME

Buln Buln 0.1.1 Lang Lang 3.2.20
Ellinbank 3.3.21  Longwarry 4.1.25

EDFL

1/4 TIME

Kilcunda Bass 1.2.8 Koo Wee Rup 4.4.28

Bunyip 2.6.18 Korumburra-Bena 3.0.18

Garfield 2.0.12 Cora Lynn 5.1.31

WGFNC

1st QTR

Boisdale-Briagolong 4.1.25 Wy Yung 1.2.8

EGFNL

1/4 TIME

Nar Nar Goon 8.2.50 Dalyston 1.1.7

WGFNC

1/4 TIME

Gippsland Power 9.13.67 defeated Murray Bushrangers 5.8.38

TAC Cup

FULL TIME

Welcome to the live scores feed for Saturday 18th August.

Here are the scheduled starting times for the senior games in each league today:

2:00pm:

WGFNC (view a round preview here: http://gippslandfooty.com/wgfnc/west-gippsland-fnc-round-18-preview/)

NGFNL (view a round preview here: http://gippslandfooty.com/ngfnl/north-gippsland-fnl-round-18-preview/)

ODFNL (view a preliminary final preview here: http://gippslandfooty.com/odfnl/omeo-district-fnl-preliminary-final-preview/)

2:10pm

EDFL (view a round preview here: http://gippslandfooty.com/ellinbank-dfl/ellinbank-dfl-round-18-preview/)

2:15pm

EGFNL (view a round preview here: http://gippslandfooty.com/egfnl/east-gippsland-fnl-round-18-preview/)

2:20pm

Gippsland League (view a round preview here: http://gippslandfooty.com/gippsland-league/gippsland-league-round-17-preview/)

2:30pm

AFNL (view a finals preview here: http://gippslandfooty.com/alberton-fnl/alberton-fnl-semi-final-elimination-final-preview/)

2:35pm

MGFL (view a finals preview here: http://gippslandfooty.com/mgfl/mid-gippsland-qualifying-final-elimination-final-preview/)

WITH THANKS TO OUR PRIMARY PARTNER, PETER DULLARD MOTOR GROUP BAIRNSDALE

DO YOU OR A BUSINESS YOU KNOW WANT TO PARTNER UP WITH US? EMAIL gippslandfooty@gmail.com OR CLICK THE IMAGE BELOW FOR MORE:

18/8/18

WELCOME!